Zlaté tehličkyNároky novodobých zamestnávateľov na svojich zamestnancov sú pomerne vysoké. Väčšina chce, aby pracovali od mrku do svitu, najlepšie bez pauzy a za minimálny plat. To má za následok, že ak týmto zamestnancom vyskočia nečakané výdavky, nemajú ich z čoho zaplatiť. Kvôli pracovnej dobe si ani nemôžu dovoliť návštevu akejkoľvek banky, pretože je zatvorené. Čo robiť v takomto prípade? Pokiaľ ide o nižšie sumy, plne k dispozícii je vám online pôžička, ktorá nepožaduje osobné stretnutia. Takisto nemá ani určenú dobu, kedy prijíma žiadosti a kedy už nie. Preto, aj keby ste sa z práce vrátili o 20:00, žiadosť vám bude sprístupnená a možno už aj do niekoľkých minút schválená. Povedzme si o tomto spôsobe niečo viac.

Žiadne riziká

Niektorí potenciálni žiadatelia o online pôžičku si myslia, že jej nemožno veriť, pretože im ukradne osobné informácie. Nie je to pravda. Osobné informácie by ste museli zadávať aj v kamennej pobočke  a to dokonca v ešte väčšej miere. Tak v čom môže byť žiadanie cez internet iné? Bojíte sa, že natrafíte na podvodníkov? Prvou dobrou radou ako na nich nenatrafiť je, aby ste neverili spoločnostiam o ktorých ste ešte nič dobré nepočuli, prípadne sú úplne neznáme. Najlepšie urobíte, ak si ich skontrolujete v zozname dôveryhodných spoločnosti priamo na stránke NBS. Každá banka alebo nebanková spoločnosť, ktorá má licenciu na sprostredkovanie pôžičky (aj online), sa v ňom nachádza a nemôže si dovoliť robiť žiadne nekalé aktivity mimo zákona. Ináč im hrozia nielen miliónové pokuty, ale ja pozbavenie činnosti.

Najprv nezáväzne

Tým, že vypíšete online žiadosť na získanie pôžičky, ešte nič neriskujete. Podobne ako pri SMS pôžičke. Hlavne preto, že to nie je záväzné. Záväzok prichádza až vtedy, ak vám spoločnosť odpíše, že žiadosť bola preverená a schválená a vy na svoj účet prijmete danú čiastku. Samozrejme, každá zodpovedná spoločnosť by vás ešte predtým mala informovať o podmienkach, a teda o výške úroku príp. RPMN, dobe splatnosti atď. Niektoré finančné spoločnosti sprístupnili taký produkt, kde vám online pôžička neprerobí vôbec nič. To znamená, že zaplatíte takú sumu, akú ste si požičali. O tom si však povieme nižšie.

O aké sumy možno takýmto spôsobom požiadať?

O všetky. Online pôžička nie je limitovaná sumou, ktorú potrebujete. Samozrejme, o čím vyššiu čiastku žiadate, tým viac sa bude požadovať aj od vás. Pokiaľ žiadate o menej peňazí, budú vám doručené oveľa skôr ako vyššie čiastky. Takisto sú žiadosť v nebankových spoločnostiach triedené častejšie a oveľa rýchlejšie ako v bankových. Online pôžička môže byť aj vaša už od 20 eur až po 100 000 eur a niekedy aj viac. Nižšie čiastky sú pritom získateľné len v nebankových spoločnostiach, pretože banky začínajú od 300 eur. Vo všeobecnosti však rozlišujeme 3 druhy finančných produktov.

  1. online pôžička ihneď

Ide o typ finančného produktu, ktorý poskytujú hlavne nebankové spoločnosti. Vďaka tomu je dostupný pre pomerne širokú verejnosť. Peniaze od podania žiadosti môžete mať po schválení na účte už do 10 minút, pričom požičať si je možné expresne rýchlo až do 500 eur. Online pôžička ihneď je v obľube mnohých preto, že ju môžete získať bez dokladovania príjmu, bez čakania, bez založenia nehnuteľnosti či bez registra. Nevýhodou môže byť nízka doba splatnosti, väčšinou do 30 dní a niekedy aj vyšší úrok, ktorý môže presiahnuť 30%. V úvode sme však spomenuli, že ponuky niektorých spoločností sú pomerne priaznivé. Pri prvom požičanom produkte ho vraciate bez úroku.

  1. rýchla online pôžička

Pri tomto type už môžete žiadať aj banku, no pochopiteľne za náročnejších podmienok. Vybavená býva zvyčajne do týždňa, no požiadať môžete o sumy do 5 000 eur. Úroková sadzba je podobná ako vo vyššie zmienenom prípade, a to aj v bankách aj v nebankových spoločnostiach. Plusom býva dlhšia doba splatnosti, napr. aj niekoľko rokov.

  1. klasická online pôžička

Eurové minceÁno, online môžete požiadať aj o klasickú dlhodobú pôžičku, prípadne si urobiť bezplatné porovnanie vašich možností. Pri vyšších sumách býva potrebné stretnutie s pracovníkom spoločnosti, či už ide o banku alebo nebankovú spoločnosť. Okrem toho je väčšinou potrebné dokázať stabilný príjem, založiť nehnuteľnosť a mať čistý register. Vyššie sumy majú najdlhšiu dobu na splatenie, maximálne však 30 rokov. Takisto ponúkajú najnižší úrok spomedzi iných typov finančných produktov, no v konečnom dôsledku môžete preplatiť aj desaťtisíce eur. Preto je dobré pred definitívnym rozhodnutím opýtať sa na názor nezávislého finančného poradcu.

Rýchle bezplatné porovnanie

Ako sme si už vyššie uviedli, tú najlepšiu pôžičku môžete získať aj vtedy, ak si urobíte bezplatné online porovnanie. Je nezáväzné a rýchle. Takže do niekoľkých sekúnd od zadania jednotlivých údajov už môžete vaše ponuky pozorovať. Porovnávať si možnosti sa oplatí hlavne pri vysokých sumách, kde môžu byť rozdiely v preplatkoch vyjadrené až v desaťtisícoch eur. Pri online pôžičke ihneď alebo jej rýchlej variante sú rozdiely minimálne. To znamená, že sa môžu líšiť maximálne v niekoľkých eurách. Samozrejme, závisí to aj od toho, od koho si požičiavate a či veríte neznámej spoločnosti, ktorá vás môže ožobráčiť alebo už overeným licencovaným bankovým či nebankovým spoločnostiam.

Viac informácií o online pôžičke sa môžete dočítať aj tu alebo po kliknutí na odkaz vyznačený v úvode. Na stránke, na ktorú budete potom presmerovaný si môžete okrem žiadosti urobiť aj porovnanie vašich možností. Samozrejme bez poplatku a nezáväzne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *