Posielanie smsHľadáte metódu, ktorá by vám pri žiadosti o finančnú pomoc najviac vyhovovala? Pravdepodobne poznáte základné spôsoby, akými sú osobná návšteva v pobočke alebo telefonát. Osobné návštevy ale nie sú možné v každej existujúcej spoločnosti, pretože napr. také nebankové spoločnosti svoje pobočky nemajú. A ak majú, tak len veľmi zriedkavo. Telefonáty zas nemusí mať každý v obľube. Telefón resp. mobil môžete použiť aj na žiadania pôžičiek cez sms. Vedeli ste o tom? V dnešnom článku vám predstavíme práve tento spôsob žiadosti. Rovnako sa dozviete o jeho plusoch, ale aj mínusoch.

Kto sú poskytovatelia?

Získať pôžičku cez sms je jeden z najľahších spôsobov získania peňazí, ktorí poskytujú nebankové spoločnosti. Banky túto možnosť neponúkajú, správajú sa skôr ako profesionáli. Nieže by žiadosti cez správu v telefóne neboli profesionálne, ale nebankové spoločnosti sa svojou ponukou snažia prispôsobiť bežným ľuďom a ich žiadostiam či potrebám. Predsa len nie každému je príjemné vystupovanie v spoločnosti či osobné stretnutia. A toto táto možnosť spĺňať.

Poskytovatelia pôžičiek cez sms sú však na ústupe, ba dá sa povedať, že k dnešnému dňu ich ponúkajú možno dvaja – traja. Ešte pred pár mesiacmi ich tu bolo viac. Určite si z reklám  pamätáte Smscredits, Trila či CrediOne. Posledné zmienené svoju púť na Slovensku skončili definitívne, Smscredits sa snaží prebojovať. Žiadosti je u nich stále možné posielať, no vybavené budú až po oficiálnom sprístupnení ich činnosti na náš trh.

Výhody pôžičiek cez sms

Aby ste si boli istý, že daný spôsob vám vyhovuje, je dôležité sa zmieniť o jeho plusoch a mínusoch. Začnime pozitívnymi bodmi.

  • získateľné bez náročných kritérií

Veľkou výhodou uzatvorenia pôžičiek cez sms je to, že ich môžete získať bez dokladovania príjmu, bez ručenia či bez kontroly registra. Vďaka tomu môže o nich požiadať široká skupina ľudí, ktorí možno nemajú trvalé zamestnanie alebo aj takí, ktorí poberajú nejaký štátny príspevok. Tento fakt slúži v prospech dôchodcov, žien na materskej dovolenke, študentov, živnostníkov, či poberateľom iných príspevkov (rodičovských, vdovských, sirotských atď.) Samozrejme, podmienkou je byť občanom Slovenskej republiky, mať nad 18 rokov a byť právne spôsobilý.

  • (ne)potrebujete internet

TelefónV dnešnej dobe už skoro nič nefunguje bez toho, aby ste na to nepotrebovali internet. Pôžičky cez sms ho na žiadosť nepožadujú. No po odoslaní žiadosti vám bude vytvorený používateľský účet, ktorý si môžete kontrolovať na webovej stránke danej spoločnosti. Ľahko si takto skontrolujete dlžnú sumu, dokedy ju je potrebné splatiť prípadne takto požiadate o ďalšiu finančnú pomoc. Výnimkou sú však spoločnosti, ktoré vám žiadosť o pôžičky cez sms umožnia až vtedy, čo sa najprv online zaregistrujete. To vám uľahčí vypisovanie žiadosti v telefóne, pretože do správy by ste zadali len klientske číslo, sumu, ktorú potrebujete a počet dní na splatenie.

  • sumy od 25 do 350 eur

Ak ste si mysleli, že cez sms môžete požiadať aj o vysoké pôžičky, tak ste na omyle. Pre niekoho je vysokou sumou aj niektorá z čiastok medzi hore uvedenými limitmi. V prvom rade si je potrebné uvedomiť, že tieto produkty nie sú určené na uskutočnenie veľkých projektov. A na krátkodobé riešenie problémov určite postačujú aj tieto sumy. Pri prvej žiadosti však jednotlivé spoločnosti umožňujú sumy maximálne do 150 eur.

Nevýhody pôžičiek cez sms

Prejdime na „odvrátenejšiu“ stránku týchto produktov.

  • vysoké poplatky

SMSNiektorých žiadateľov odradí výška poplatkov za pôžičky, ktoré je možné získať cez sms. V niektorých prípadoch ste vrátili aj niekoľkonásobne viac, pretože spoločnosti si okrem úroku účtovali manipulačné poplatky. Napr. ak ste si požičali 30 eur, k nemu ste zaplatili úrok a 50 eur ako cena za sprostredkovanie. Plus je potrebné zarátať aj cenu jednej správy, ktorú si účtuje váš operátor. To sa rozhodne neoplatilo a možno aj to je dôvod, prečo väčšina spoločností, vrátane tých, ktoré poskytovali pôžičky cez sms, skončili. Za zmienku stojí aj opačný prípad, a to v prípade Smscredits, ktorý pri prvej požičanej sume u nich neúčtovali žiadne poplatky, ani úrok. To znamená, že ste vrátili presne toľko, koľko ste si požičali. Úrok bol rátaný až od druhej požičanej sumy.

  • zdĺhavé vypisovanie

Medzi hlavné nevýhody pôžičiek cez sms patrí postupne vypisovanie viacerých údajov. Do žiadosti musíte „vyťukať“ údaje ako meno, priezvisko, adresa, číslo účtu, požadovanú sumu, dobu splatenia, niekedy aj výšku mesačného príjmu či iné údaje. A to môže zabrať aj viac ako 15 minút. Rozhodne efektívnejšie z časového hľadiska sú online žiadosti.

  • pomalšie vybavenie

Napriek tomu, že sa pôžičky cez sms propagujú ako rýchle, nemusí to byť tak celkom tak. Doba vybavenia môže byť aj niekoľko dní a väčšina z nich cez víkend nefunguje. Rýchlosť vybavenia závisí aj od vyťaženosti vášho mobilného operátora. Na druhej strane sa niektoré zaručujú, že vami žiadanú sumu vám pri splnení podmienok odošlú do niekoľkých minút, najneskôr do 24 hodín.

  • kratšia doba splatnosti

Najpodstatnejšou nevýhodou pôžičiek cez sms je ich krátka doba splatnosti. Tá nedosahuje ani toľko, čo pri iných rýchle dostupných produktov. Vybrať si však môžete sami, či sumu splatíte do 5, 10, 15 maximálne 30 dní. Ak by ste do vami vybraného termínu dlžnú sumu nemohli vrátiť, je potrebné čím skôr kontaktovať poskytovateľa. Určite sa s ním dohodnete aspoň na predlžení tejto doby.

Veríme, že náš článok ohľadom pôžičiek cez sms vám pomohol sa rozhodnúť, či tento spôsob stojí za vyskúšanie alebo nie. Pri každej si ale poctivo prečítajte podmienky. Ak nie sú jasné, posielať žiadosti do takých spoločností vám neodporúčame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *